АМАРАНТ КОРОЛЕВСЬКИЙ (Амарантова олія)

Амарантова олія в своєму сімействі займає найвищі позиції і має виражену лікувально-профілактичну дію на організм людини. Основним завданням американських, японських, а тепер і українських вчених, це застосування амаранту не тільки для лікування хворих людей, а застосування його тоді, коли людина здорова. Профілактичне застосування амаранту дозволяє значно уповільнити процеси склерозування судин, а значить знизити можливість розвитку інфаркту та інсульту. Тривале застосування амаранту також перешкоджає розвитку ракових процесів в організмі людини. Але це відбувається за умови прийому концентрованої форми масла, виготовленого методом холодного віджиму, при температурі не вище 36-37’С. В цьому випадку амарантове масло зберігає всі свої краще природні властивості. Ми говоримо, що масло залишається живим. Масло повинне мати світло-коричневий колір з зеленуватим відтінком, горіховий смак незначною пікантною гірчинкою. У разі відсутності таких органолептичних якостей можна думати про фальсифікат або неякісне виробництво продукції.

Амарантова олія (Амарант королівський) дуже багата за своїм складом: вміст сквалену від 4.6 до 10%, токотріенола (особливо активної форми вітаміну Е), полі ненасичених жирних кислот: лінолевої (Омега-6), ліноленової (Омега-3), олеїнової (Омега -9), арахідонової, тімідонової і ін., замінних і незамінних амінокислот, фосфоліпідів більше 9% (з переважанням фосфатіділхоліна), фітостеролів, каротиноїдів (попередників вітаміну А), вітаміну Д, мікроелементів (калію, заліза, фосфору, кальцію, магнію, міді та ін.).

Амарантове масло є єдиним доступним джерелом сквалену– речовини, яке в поєднанні з мікроелементами, вітамінами С, Д, групи В і вітаміном Е (токотріеноли), полі ненасиченими жирними кислотами і каротиноїдами регулює ліпідний обмін, має виражену антиоксидантну, протизапальну, знеболювальну дії, стимулює грануляцію і епітелізацію тканин, бере участь в процесах клітинної проліферації.

Сквален також є незамінним компонентом клітинних мембран і присутній у всіх клітинах організму. Це один з головних захисників клітин. Служить джерелом кисню, необхідного організму, і сприяє нормалізації процесів тканинного дихання, має антимікробну антиканцерогенну і фунгіцидну властивість. Саме дефіцит кисню і руйнування клітини викликане надлишком оксидантів, є основною причиною виникнення і поширення пухлин. Тому сквален, як анти пухлинний фактор здатний підвищувати сили імунної системи в кілька разів, забезпечуючи тим самим стійкість організму до різних захворювань.

Сквален має унікальні ранозагоювальні властивості, легко справляється з більшістю шкірних захворювань, включаючи екземи, псоріаз, трофічні виразки, опіки. Місцева дія сквалену направлено на захист, детоксикацію, зволоження, пом’якшення і живлення шкіри. У хворих на рак людей сквален використовується в доповненні до основних методів лікування – променевої і хіміотерапії, хірургічного лікування, підвищуючи їх ефективність і зменшуючи побічні реакції властиві всім цим методам.

Клінічні результати (США, Японія) підтверджують ефективність масла амаранту в комплексній терапії хворих на цукровий діабет, виразкову хворобу шлунку, дванадцятипалої кишки, атонії кишечника.