«Амарант королівський» продовжує життя

На півдні Одеської області вирощується рослина амарант, на основі якого виробляється масло «Амарант королівський». Про унікальні властивості цього продукту розповів доктор медичних наук, заслужений діяч науки і техніки України, професор Леонід Чулак.

 • Леонід Дмитрович, чим викликана необхідність виробництва і застосування такого нового для нас засобу як амарантова олія?
 • Це пов’язано з багатьма причинами. Відомо, що людство протягом багатьох століть займалося пошуком тих засобів, які могли б не тільки зміцнювати здоров’я, але і реально продовжувати життя. Оскільки вживання з цією метою будь-яких фармацевтичних препаратів тягне за собою різні побічні ефекти, виникла необхідність в такому засобі, яке без шкоди для здоров’я могло б ефективно профілактувати і лікувати людей. В процесі пошуку натуральних речовин, здатних без побічних негативних впливів надавати профілактичний ефект, японські та американські вчені виявили, що саме амарант має такі унікальні властивості.
 • Лікувальні властивості цієї рослини були відомі і раніше?
 • Так, ще древні інки застосовували його в медицині – вони ефективно лікували їм різні інфекційні захворювання.
 • Які корисні для здоров’я людини речовини містяться в амарантовій олії?
 • Практично всі елементи таблиці Менделєєва, а також поліненасичені жирні кислоти: токоферол і токотрієноли, омега-3, омега-6 і омега-9. Весь цей комплекс речовин володіє потужними омолоджуючими, протиінфарктними і протівоінсультними діями. І, що найголовніше, в амаранті був виявлений природний вуглеводень сквален. Раніше його добували з печінки акули і використовували в створенні протиракових препаратів. Однак внаслідок цього чисельність акул стала скорочуватися, і вчені посилили пошуки джерела сквалену на суші. Така рослина, як амарант, на сьогоднішній день успішно вирішує питання профілактики ракових захворювань.
 • Як саме сквален в складі амарантової олії допомагає в профілактиці ракових захворювань?
 • Вчені виявили, що чим старше стає людина, тим менше в організмі міститься сквалену, але ж це – найпотужніший природний антиоксидант, який забезпечує активні процеси метаболізму в клітині. Іншими словами, кількість що надходить в клітці кисню з віком зменшується, і клітина починає мутувати – неправильно ділитися. Внаслідок мутації всі внутрішньоклітинні елементи перетворюються в ракові. Тому людині для того, щоб не захворіти на рак, потрібно приймати амарантову олію протягом усього життя, від 500 до 1000 мілілітрів амарантової олії на рік. Звичайно, цей засіб не зможе повністю захистити від цієї хвороби, проте може відсунути онкологічне захворювання, а також інсульти, інфаркти на більш пізній час. Відомо, що ракові захворювання в більш пізньому, похилому віці розвиваються повільніше.
 • Сьогодні в Україні не так вже й багато людей знають про амарантови олії і вже тим більше – про їх лікувальні властивості. Цікаво, а як Ви самі дізналися про нього?
 • Я навчався в США, в Денверському університеті. Там мені й розповіли про амарант і тих лікувальних засобах, які роблять на його основі. Я хочу зазначити, що в США, так само як і в Ізраїлі, в Польщі, вирощування амаранту і його переробка для отримання фармацевтичних препаратів і з’єднань для харчової промисловості дуже добре розвинені. Так, в харчовій промисловості в США існує близько 100 видів продуктів з додаванням амаранту: воно є в складі печива, цукерок, морозива, різних хлібобулочних виробів, каш … Ці продукти не тільки дуже смачні, але і корисні. Американці харчуються якісними продуктами, тому і живуть в середньому 80-85 років, в той час як у нас в Україні середня тривалість життя становить 60-65 років …
 • Ви – головний лікар стоматологічної поліклініки МГУ. Чому все-таки вирішили відійти від свого основного роду діяльності і зайнятися виробництвом амарантової олії в Україні?
 • А я зовсім не відійшов від своєї роботи, навпаки: якраз спочатку амарантову олію я застосував у своїй лікарській діяльності. Цей засіб надав позитивні результати при лікуванні пародонтиту, артрозу, рецидивуючого афтозного стоматиту та інших захворювань. Коли я і мої колеги переконалися в тому, що амарантова олія ефективна при лікуванні захворювань порожнини рота, то вирішили, що вона може показати відмінні результати і в лікуванні найрізноманітніших хвороб, наприклад, виразкової хвороби шлунку, захворюваннях шкіри, опіків, цукровому діабеті та інших … Сьогодні в лікарській практиці амарантову олію успішно застосовують гастроентерологи, терапевти, ендокринологи, педіатри.
 • Де саме в Україні вирощують рослини для виробництва олії «Амарант королівський»?
 • Ми вирощуємо амарант на взятих в оренду землях в Арцизькому районі. До речі, амарант може рости виключно на півдні: тільки тут він повністю визріває і накопичує всі необхідні для лікування поживні і органічні речовини. У складі олії амаранту має бути 8-10% сквалену. Якщо ж його вміст в олії не перевищує 5-6%, то цього співвідношення буде недостатньо для отримання високих клінічних результатів. Тому сонячна Бессарабія – ідеальне місце для вирощування амаранту, там він отримує ті 90 сонячних днів, які йому необхідні.
 • Скажіть, чи не дешевше експортувати амарантову олію з Америки?
 • Ні, не дешевше. У США в залежності від вмісту сквалену (від 1%) стограмовий флакон може коштувати від 40 до 100 доларів. Якщо ми його будемо експортувати в Україну, то митні витрати, різні податки піднімуть ціни продукту мінімум в два рази, і пляшка амарантової олії коштуватиме досить дорого. А завдяки власному виробництву та дотриманням технологічного процесу, ми пропонуємо амарантову олію з вмістом сквалену від 4,6 до 8% та ціною в межах 15 доларів США за 100 мл.
 • Ви без сумнівів зважилися на те, щоб зайнятися виробництвом амарантової олії в Україні?
 • Сумніви були, і великі: я добре розумів, наскільки складно створити свій бізнес в нашій країні. Але я все-таки зважився на це, тому що мені дуже хотілося, щоб цей продукт був доступний українцям.
 • Чи існують підробки амарантової олії?
 • На жаль так. Буває, що у флаконі 10% амарантової олії, отриманої хімічним шляхом за допомогою вуглекислотного методу, при цьому до складу продукту додають трохи соєвої, соняшникової, кукурудзяної і оливкової олій. Ясно, що отримати високий клінічний результат від такого «амарантового масла» неможливо.
 • Як же відрізнити справжню амарантову олію від підробки?
 • Для початку споживач повинен ознайомитися із супровідною інструкцією: дізнатися, що входить до складу, де був вироблений продукт. Крім того, амарантова олія не може коштувати менше ніж 12 доларів США через високу собівартість сировини та високотехнологічного процесу, що потребує сучасного устаткування. Також вона має відповідати певним органолептичним властивостям. Відрізнити справжню олію від підробки можна за смаковими якостями – олія повинна мати горіхово-масляний смак, і за кольором вона повинна бути світло-коричневою, з зеленуватим відтінком. Справжня амарантова олія ідеально прозора і смачна. А ще вона не дає ніяких ускладнень: у ліцензованої амарантової олії немає ніяких протипоказань до застосування. Тобто не повинно виникати почуття нудоти, блювоти тощо. Якщо протягом декількох днів при застосуванні препарату людина помітила побічні дії, значить, вона купила підробку і прийом засобу необхідно припинити.
 • Де саме можна купити ліцензований «Амарант королівський»?
 • «Амарант королівський» продається ексклюзивно на сайті Raine-UA та авторизованих пунктах продажу наших партнерів. Там же можна ознайомитися з усіма сертифікатами якості, а також проконсультуватися у фахівців.