ОБЛАСТІ ЗАСТОСУВАННЯ АМАРАНТОВОЇ ОЛІЇ, ЯК ДЖЕРЕЛА ПОЛІНЕНАСИЧЕНИХ ЖИРНИХ КИСЛОТ

Онкологія

Амарантове масло як джерело Омега-3 ПНЖК попереджає розвиток, обмежує ріст і метастазування раку молочної залози. У механізмі протективної дії Омега-3 кислот щодо канцерогенезу молочної залози має значення зменшення продукції простагландинів E2 та F2, тромбоксану А2, що є стимуляторами пухлинного росту. Поряд з впливом Омега-3 ПНЖК на синтез простагландинів передбачається зменшення ефекту іммуноінгібірування кортизолу, ацитотоксичний ефект за рахунок стимуляції перекісного окислення в мембранах пухлинних клітин. Включення Омега-3 ПМЖК в дієту жінок з підвищеним ризиком розвитку раку Молочної залози протягом 4 місяців веде до достовірного зниження вмісту біо-маркера ризику розвитку пухлини в крові. Вчені прийшли до висновку, що ПНЖК Омега-3 можуть зупиняти зростання ракових пухлин і є онкопротектором особливо щодо раку матки, простати, товстої кишки, і легень, а також блокують поширення ракових клітин (інститут Патерсона в Манчестері, Англія).

Серцево-судинна система

ПНЖК перешкоджають розвитку атеросклерозу і знижують рівень тригліцеринів, ліпопротеїдів низької щільності в крові, холестерину і його відкладення на стінках артерій.

Лінолева кислота синтезує простагландини, які здатні знижувати тиск. Вітамін F впливає на агрегаційну активність тромбоцитів, а також зменшує вміст фібриногену в крові, тобто сприяє розрідженню крові, надаючи антитромботичну дію на серцево-судинну систему. ПНЖК мають кардіопротекторну і антиаритмічну дію.

Недостатність ПНЖК призводить до тромбозу коронарних судин. ПНЖК чинить нормалізуючу дію, на стінки кровоносних судин, підвищує їх еластичність, знижує проникність. При недостатності ПНЖК холін втрачає свої ліпотропні властивості.

Опорно-руховий апарат

 Вітамін F впливає на біосинтез простагландинів, тому він грає істотну роль в профілактиці захворювань, що вражають опорно-руховий апарат, в основі яких лежать порушення нормального харчування тканин, ліпідного обміну і кровопостачання: ревматоїдних захворювань, радикуліту, остеохондрозу.

Псоріаз і інші захворювання шкіри

Амарантове масло, як джерело Омега-3 і Омега-6, вельми перспективне при псоріазі, який розглядається як своєрідний ліпоідоз (ліпонодоз) шкіри. Позитивний ефект відзначений практично у всіх хворих на псоріаз, екземи, себореї, трофічних виразок різного ґенезу. Отримано хороші результати лікування хворих червоним плоским лишаєм, атопічним дерматитом, оперізувальним лишаєм.

Нефрологія

Під впливом Омеrа-3 ПНЖ відзначається зниження синтезу протизапальних цитокінів, відбувається активація протеїнкінази С, утворюються ейкозаноїди альтернативного сімейства. Відзначено позитивну дію Омега-3 ПНЖК при хронічному гломерулонефриті, в тому числі з хронічною нирковою недостатністю, захворюваннях передміхурової залози.

Пульмонологія- туберкульоз

Антілейкотріенова (щодо ЛТ 4 серії) властивість Омега-3 ПНЖК стало основою ефективності при бронхіальній астмі. Зокрема встановлено, що в результаті прийому Омега-3 ПНЖК у хворих екзогенною (атопічною) астмою зменшуються прояви пізньої астматичної реакції.